CH Show May 22

Show Result YSSC CH show May 1st 22 
Dog Results
Class 1 - MPD 2



1. Mottram's - Lundecock's Hoopie-Doo At Lockkaren (Imp
Sweden)
2. Ewing's - Summerville Mr Magic
Bitch results
Class 16, 7



1. Hayhurst's - Edglonian Roxanne At Keycharm BPB &BPIS
2. Richie's - Jaelis Mystique Reality
3. Hardy's - Sandwick A La Mode
Class 2 - PD. 3



1. Hardy's - Sandwick Masterclass BPD
2. Aaron's - Shelridge Santino At Neraklee.
3. Mile's - Milesend Black Tartan
Class 17 - PB 5



1. Winfield's - Oakcroft Cosmic Flower
2. Mile's - Milesend Gold Blend
3. Fenton's - Shannmie's Canary Blue.
Class 3 - JD 2



1. Forster Parish - Lowick Blueberry
2. Sutherland's - Shelcrest Winter Solstice.
3. Dimmock's - Shougies secret Agent For Fernhill
Class 18 - JB 7



1. Stafford's - Rannerdale Queen Of The Dark
2. Bray's - Jontygray Twice As Nice By Lianbray
Class 4 - YD 3



1. Sutherland's - Shelcrest Winter Sostice
2. Hayne's - Padawan Malorian
3. Dimmock's - Shoughies Secret Agent Form Fernhill
Class 19 - YB 8



1. Bendelow's - Channerswick Lotus Flower
2. Mile's - Milesend Goldspun
3. Atkin's - Esstremere Lady Isobel
Class 5 - MD 2 1Abs



1. Lundecock's Hoopie-Doo At Lockkaren (Imp
Sweden)
Class 20 MB 4 (1Abs)



1. Rowan's - Sonymer Illusive Gold
2.~Aaron's Sendora To Be Sensational For Shelridge
3. Scott's - Shemist Dark Illusion
Class 6 - ND 2



1. Lundecock's Hoopie-Doo At Lockkaren (Imp
Sweden)
2. Shelridge Santino At Neraklee.
Class 21 NB 3 (1Abs)



1. Winfield's - Oakcroft Cosmic Flower
2. Richie's - Jaelis Mystique Reality
Class 7 - GD 6



1. Mile's - Milesend Kingfisher
2. Barrowclough's - Shadowess Lockdown Hero
3. Sutherland's - Shoughies Starmaker
4. Malone's - Pathaaron After The Storm
5. Varnom's - Milesend Morning Time
Class 22 GB 4 (1Abs)



1. Mile's - Milesend Moondancer
2. Stafford's - Rannerdale Sugar Candy
3. Fenton's - Shannmie Camberwell Beauty
Class 8 - PGD 4 (1Abs)



1. Lycett's - Iliad Isle Delight RCC
2. Fisher's - Shellamoyed Goldfinch
3. Varnom's - Milesend Blue Jeans
Class 23 PGB 4



1. Hately's - Mohnesee Enchanted
2. Gamble's - Bal;idorn Golden Amber
3. Forster Parish - Lowick Mistletoe
4. Deveson's - Milesend Sea Pearl
Class 9 - LD 6


1. Aaron's - Shelridge Sirius
2. Isdale's - Viewdale Cuddley Dudley JW
3. Hull's Mohnesse Dream Date Of Lizmark JW
4. Scott's - Shemist Sea Dragon
5. Chatterley's - Silver Coin
Class 24 LB 5



1. Gamble's - Balidorn Golden Amber
2. Bray's - Lianbray Laced With Gold
3. Mile's - Eljeta Hot Chocolate Of Milesend
4. Stafford's - Rannerdale Abracadabra
5. Huyton's - Jaztech Summer Love For Hightyne
Class 10 - OD 4



1. Stafford's - Rannerdale Showmaster JW
2. Pearson's - CH Edglonian Golden Graham
3. Bray's - CH Lianbray Lothario JW
4. Wooley's - Pepperhill In The Moment At Valjon
Class 25 OB 4 (1ABS)



1. Clegram & Berry's - Smiddyshaw I'll Be There for U JW
2. Hardman's - Seaval Taran
3. Atkin's - Esstremere Look I'm Dancin
Class 11 - VD 6



1. Malone's - Carmeva Kaymen ShCM ShCEx
2. Rutherford's - CH Kelgrove Just Blue At Stormhead JW ShCM
3. Stafford's - Rannerdale Lord Faulty
4.Varnom's - Milesend Sea Captain
5.Saunder's - Chalmoor Shades Of Gold At Fernfrey JW
Class 26 VB 7 (1Abs)



1. CH Dippersmoor Joie De Vivre At Sandwick BB CC RBIS
2. Main's - Shenachie Snowberry
3. Ritchie's - Jaelis Mystique Reflection JW
4. Sendora One For The Road
5. Clegram's - Smiddyshaw Relight My Fire ShCM VW
Class 12 SOD 3 (2 Abs)



1. Sutherland's - Shelcrest Winter Solstice
Class 27 SOB 2 (1Abs)



1. Bladon's - Keimont Charisma
Class 13 - SOS/WD 4



1. Fisher's - Shellamoyed Gold Fever CC BD & BIS
2. Lycette's - Illiad Isle Of Ewe
3. Gamble's - Solyric Inaugural Gold JW OSW
4. Varnom's - Milesend Morning Time
Class 28 SOS/WB 8 (1Abs)



1. Winfield's - Carolelen Classic Star By Oakcroft RCC
2. Stafford's - CH Rannerdale Queen Of The North JW
3. Hateley's - Mohnessee Millybelle JW
4. Bladon's - Keimont Charisma
5. Main's - Shenachie Lyric Of Light
Class 14 - SOT,B/W or BT 2



1. Wooley's - Pepperhill In The Moment At Valjon
Class 29 SPTRI, B/W, B/T 5



1. Hardy's - Sandwick Stage Show
2. Valdosa Tri Ya Luck
3. Atkin's - Estremere Lady Isobel
4. Fenton's - Shannmie Camberwell Beauty
5. Smith's - Shellamoyed Blackberry At Bramblecroft
Class 15 - SOBMD 4



1. Hardy's - Sandwick Road Runner
2. Aaron's - Shelridge Toastmaster
3. Rutherford's - Kelgrove Just Blue At Stormhead JW
4. Taylor & Daniel's - Pepperhill Cruise Control
Class 30 - SPB/M B 4

1. Hardman & Simpson's - CH Blue Panda Among Clemwood
2. Barrowclough's - Shadowess True Blue
3. Main's - Shenachie Flakey Dove
Fenton's - Shannmie's Canary Blue
Brace

1. Mrs A & Mr M Ritchie
2. Mrs K E Hateley
3. Miss J Rutterford